Forum Zespół Ehlersa Danlosa Strona Główna Zespół Ehlersa Danlosa
Forum dla osób z Zespołem Ehlersa Danlosa i ich przyjaciół.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
KĄCIK DLA NIEPELNOSPRAWNYCH-/komisje, zasiłki,ulgi,itp/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Odpowiedz do tematu    Forum Zespół Ehlersa Danlosa Strona Główna » Wszystko co ważne=>ulgi,prawa pacjenta,rehabilitacja,fundacje itp. Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
KĄCIK DLA NIEPELNOSPRAWNYCH-/komisje, zasiłki,ulgi,itp/
Autor Wiadomość
Beacina
MODERATOR
MODERATORDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 981
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 60 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

Post
Wszystko o dofinansowaniach z PFRON

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Beacina dnia Sob 11:43, 17 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Sob 11:42, 17 Maj 2014 Zobacz profil autora
Beacina
MODERATOR
MODERATORDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 981
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 60 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

Post Laptop -odliczenie od podatku
Dobre wieści do mnie dotarły,więc dziele się nimi z Wami Smile Tu jest więcej informacji.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Śro 13:29, 08 Kwi 2015 Zobacz profil autora
Beacina
MODERATOR
MODERATORDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 981
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 60 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

Post Będzie jedno orzeczenie.
Rząd szykuje reformę orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy.


Premier Beata Szydło powołała Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy. Ma on przeanalizować funkcjonowanie dotychczasowego systemu i opracować projekt nowej ustawy.

O zmianach w orzecznictwie, którymi ma się zająć powołany przez premier Beatę Szydło zespół, mówi się w kręgach rządowych już od dłuższego czasu. Z początkiem lutego 2017 r. zadanie dokonania analizy i wypracowania zmian legislacyjnych otrzymał Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy.

W jego skład mają wejść przedstawiciele ZUS, KRUS, a także resortów edukacji, obrony narodowej, rolnictwa i rozwoju wsi, finansów i rozwoju, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i administracji, zdrowia oraz rodziny, pracy i polityki społecznej. To właśnie przedstawiciel ostatniego z ministerstw stanie na czele zespołu. Jako eksperci w pracach zespołu wezmą udział przedstawiciele PFRON, Naczelnej Izby Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Orzecznictwa Lekarskiego, a także organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Nowa ustawa w 2018 r.


Zespół ma dokonać przeglądu systemów orzecznictwa w Polsce z założeniem ich ujednolicenia, a także opracować założenia i projekt ustawy o orzekaniu o niepełnosprawności i niezdolności do pracy.

Prace te mają zakończyć się w marcu 2018 roku. Pierwsze posiedzenie Zespołu ma się odbyć do 4 marca bieżącego roku.

żródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Beacina dnia Pią 13:04, 10 Lut 2017, w całości zmieniany 3 razy
Pią 13:02, 10 Lut 2017 Zobacz profil autora
Beacina
MODERATOR
MODERATORDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 981
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 60 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

Post Ile od marca wzrosną renty. Wyższy będzie też dodatek pielęg
Od 1 marca 2017 r. renty i emerytury wzrosną o 0,44 proc., a najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wyniesie 1000 zł brutto. Wzrosną także kwoty renty socjalnej i dodatku pielęgnacyjnego.

O ile od marca wzrosną renty. Wyższy będzie też dodatek pielęgnacyjny.

Od 1 marca 2017 r. renty i emerytury wzrosną o 0,44 proc., a najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wyniesie 1000 zł brutto. Wzrosną także kwoty renty socjalnej i dodatku pielęgnacyjnego.

Aby obliczyć wysokość swojego świadczenia od 1 marca 2017 r., należy więc przemnożyć jego obecną kwotę brutto przez 1,0044.


Co najmniej o 10 zł podwyżki Rewelacja .nic się nie zmieniło, jak było , tak jest :/


Co ważne, zgodnie z grudniową nowelizacją Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, podwyżka emerytur i rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (z określonym minimalnym stażem) nie może być niższa niż 10 zł brutto (czyli 8,10 zł „na rękę”). W przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności podwyżka nie może być mniejsza niż 7,50 zł brutto.

Minimalną podwyżką 10 zł zostaną więc objęci wszyscy emeryci i renciści, których świadczenia nie przewyższają obecnie kwoty 1369,86 zł brutto. Gwarantowana minimalna podwyżka dotyczyć będzie świadczeń do wysokości 2272,73 zł.

JESTEM HAPPY, ZAŁAPIE SIE MOŻE NA 10 zł. :/ , bo mam 690 zł./ najniższa /

Renta: co najmniej 1000 zł

Także od marca 2017 r. najniższe emerytura lub renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wyniosą 1000 zł brutto (wcześniej: 882,56 zł). Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrośnie do 750 zł brutto (z 676,75 zł).

Renta socjalna wzrośnie w marcu do 840 zł brutto (z 741,35 zł).

Wzrost obejmie także renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową oraz najniższą rentę rodzinną wypadkową, które wyniosą 1200 zł brutto (poprzednio: 1059 zł). Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową wzrośnie do 900 zł brutto (z 812 zł).

Rośnie dodatek pielęgnacyjny

Od marca o 0,44 proc. zostaną też zwaloryzowane dodatki:

dodatek pielęgnacyjny oraz dodatek za tajne nauczanie wzrosną do 209,59 zł (z 208,67 zł),
dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji wzrośnie do 314,39 zł (z 313,01 zł),
dodatek dla sierot zupełnych wyniesie 393,93 zł (wynosił 392,20 zł),
dodatek kombatancki wzrośnie do 209,59 zł (z 208,67 zł).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Beacina dnia Pią 14:41, 24 Lut 2017, w całości zmieniany 1 raz
Pią 14:40, 24 Lut 2017 Zobacz profil autora
Beacina
MODERATOR
MODERATORDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 981
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 60 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

Post Nadciąga rewolucja?
Jak powinno wyglądać nowe orzecznictwo? Czy należy połączyć istniejące systemy? Jak przeprowadzić tę reformę? Wypowiedz się i Ty!..."mamy w Polsce różne systemy orzecznictwa, które są niescalone, nieskoordynowane i nieuznające swoich decyzji – uważa prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). – W konsekwencji mamy wielkie rozproszenie, dodatkowe koszty i orzecznictwo nieodpowiadające potrzebom współczesności."


Podpowiedz rządowi! Czyżby? Najjaśniejsi z Jasnych, Bogowie,myślicie ,ze naprawdę "pochyla się na niepełnosprawnymi Sad ???

Kto wie o tym wszystkim lepiej, niż same osoby z niepełnosprawnością?

Dlatego zwracamy się do Was, osób z niepełnosprawnością, a także do Waszych rodziców i opiekunów. Podpowiedzmy wspólnie rządowi, jak nowy system orzekania o niepełnosprawności powinien wyglądać, co jest w nim najważniejsze, co zachować z obecnych przepisów, a co jest do zmiany lub usunięcia.

Mamy obietnicę prof. Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS i przewodniczącej zespołu, że pochyli się nad przesłanymi przez Was postulatami!

Dlatego chcemy do 12 marca 2017 r. zebrać Wasze opinie, a także poprosić o nie przedstawicieli organizacji, zrzeszających osoby z niepełnosprawnością i działających na ich rzecz, i przesłać je decydującym o reformie.

Niewiele już czasu zostało ?
Wasze postulaty chcemy bowiem przesłać rządowi, resortowi pracy, zespołowi oraz jego przewodniczącej, prezes ZUS prof. Gertrudzie Uścińskiej.

Wiemy, że dyskusjom o systemie orzekania o niepełnosprawności towarzyszą duże emocje i wcale się temu nie dziwimy. Apelujemy jednak o tzw. parlamentarny język wypowiedzi oraz skupianie się na przyszłości i możliwościach. Opublikujemy jedynie merytoryczne uwagi, które nie będą nikogo obrażać.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy chcą występować pod nazwiskiem, dlatego gwarantujemy anonimowość. Postulaty podpisywać będziemy tylko imieniem, a nazwiska użyjemy jedynie wówczas, gdy autor sobie tego wyraźnie zażyczy .Ha haaa Smile jakby nie było wiadomo,ze mozna po IP kompa dość kto i jak i co?
Nasze zasady są więc bardzo proste

Wskaż trzy najważniejsze sprawy do uregulowania,
postulaty powinny być merytoryczne, opisane krótko „parlamentarnym” językiem,
należy podpisać się swoim imieniem (gwarantujemy anonimowość) i ew. nazwiskiem.
Wasze wypowiedzi, spełniające ww. warunki, otrzymane przez nas do 12 marca 2017 r., prześlemy do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Międzyresortowego Zespołu do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy oraz jej przewodniczącej, prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej. Opublikujemy je także na naszym portalu.

Uwagi można wpisywać w komentarzu pod tym artykułem lub przesłać nam mailem na adres: [link widoczny dla zalogowanych]

Weź udział w dyskusji!

Nie pozwól, by inni decydowali za Ciebie! Ha haa,no na pewno wezmą pod uwagę?Jak przypuszczam to tylko te ,wygodne im wypowiedzi i jeszcze trzeba napisać " językiem parlamentarnym Smile)), bo za pewne te inne pisane swoimi słowami -będą skutecznie odrzucane i o to własnie biega Smile

Czekamy na Twoje postulaty!


No to do roboty, bo czasu mało -zachęcam -podaj dalej Smile,tylko pamiętaj by było to napisane,krótko i językiem jak powyżej!!!

Zródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Pią 8:59, 03 Mar 2017 Zobacz profil autora
Aqua
Administrator
AdministratorDołączył: 13 Maj 2007
Posty: 206
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: opolskie
Płeć: Kobieta

Post
Przecież to znowu po to, by pozbyć się dużej części chorych, ZUS i tak uzdrawia na siłę, to co będzie jak orzecznictwo o stopniu niepełnosprawności przejdzie pod ZUS, odpowiedź sama się nasuwa.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 22:42, 25 Kwi 2017 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Zespół Ehlersa Danlosa Strona Główna » Wszystko co ważne=>ulgi,prawa pacjenta,rehabilitacja,fundacje itp. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin